Držáky na mobily

Mobilní telefony se poměrně rychle staly součástí našeho každodenního života. Moderní chytré telefony navíc nejsou určeny pouze k telefonním hovorům či psaním SMS zpráv, ale slouží i jako multimediální pomůcka, jejíž úkolem je pobavit i posloužit.

Zejména mladší generace tak využívají mobilní telefony pro komunikaci se světem, sledují na něm videa, slouží k poslechu hudby a samozřejmě i ke hraní her. Motoristé a turisté pak navíc ocení na cestách sledovat mapy nebo využívat navigaci. Sportovci mohou během tréninku využívat různé mobilní aplikace, díky kterým budou mít přehled o tepové frekvenci, spálených kaloriích atd. Všechny tyto činnosti můžete provádět pohodlně a bezpečně díky praktickým držákům na mobil.

Držáky na mobilní telefony mají mnoho podob a použít je můžete během sportu, v pohodlí domova, při jízdě automobilem, projížďce na kole nebo motorce. Před tím, než se pustíte do výběru vhodného držáku, si tedy ujasněte, kde všude budete chtít držák na mobil používat.

Držáky jsou na trhu rozděleny do několika cenových skupin, nejlevnější držáky umožňují pouze drátové připojení a nenabízí žádné další funkce. Vyšší cenová kategorie pak zpravidla obsahuje držáky, které podporují bezdrátové nabíjení a další funkce. Mezi nejoblíbenější patří držáky s pohyblivým kloubem, které vám umožní mobilní telefon různě natáčet. Držáky na mobilní telefon však nabízí mnohem více.

Porovnat ceny držáků na mobily

Nejlepší držáky na mobily

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. orever držák telefonu NA KOLO BH-110 97 % 239 Kč Zobrazit Tipa.eu
2. Connect IT CI-632 82 % 324 Kč Zobrazit Imore.cz
3. SWISSTEN S-GRIP BCCL1 79 % 161 Kč Zobrazit Expert.cz

Typy

Držák na mobilní telefon je nejvíc spjat s jízdou v automobilu. Zde vám umožní během jízdy přijímat hovory nebo využívat navigaci. Pravdou je, že držáky do auta jsou na trhu zastoupeny v největším počtu, ale nejsou tím jediným, co si budete moci pořídit.

Do auta

Držáky mobilu se v tomto případě rozdělují v závislosti na tom, kde je možné držák uchytit. Součástí některých držáků jsou přísavky, které vám umožní držák chytit na skle. Držák bez přísavky pak umístíte na palubní desku, do ventilace atd. Jednotlivé držáky pak v závislosti na pořizovací ceně nabízí různé funkce. Jednou z nejoblíbenějších je možnost přizpůsobit rozměr držáku velikosti mobilního telefonu.

  • Na čelní sklo – vybírat můžete mezi držákem s otočným kloubem nebo dlouhým krkem. V obou případech lze držák přichytit pomocí přísavky. Výhodou držáku s kloubem je bytelnější konstrukce, mobilní telefon však lze pouze různě natáčet. Pokud budete potřebovat s mobilním telefonem více manipulovat, volte více pohyblivý držák s dlouhým krkem.
  • Do větrací mřížky – držák se uchytí do větrací mřížky klimatizace pomocí pevných svorek. Druhou možností je přichycení pomocí magnetu. Držáky do mřížky nemají ideální stabilitu a při používání topení se telefony mohou rychle přehřívat.
  • Na palubní desku – i zde se k uchycení mobilního telefonu využívají přísavky nebo oboustranné lepící pásky. Druhý způsob uchycení je považován za spolehlivější. V případě tohoto typu se dále doporučuje koupit držák, který má pružnou základnu a dokáže se dokonale přizpůsobit tvaru desky. Výhodou je, že budete mít telefon stále na očích.
  • Opěrka hlavy – v tomto případě mohou mobilní telefony využívat cestující na zadním sedadle. Mobilní telefon může během dlouhé cesty zabavit zejména děti.

Na kolo

Držáky lze používat i při jízdě na kole. Tyto držáky lze uchytit pomocí čelistí na řídítka. I tyto držáky umožňují dle potřeby upravovat velikost a rozteč. Během jízdy oceníte možnost využívat mapy, GPS a navigaci. Praktickým příslušenstvím je pak nepromokavý průhledný obal, který ochrání mobilní telefon před nepříznivým počasím.

Na motorku

Na stejném principu jako držák na kolo funguje i držák na motorku. Také zde je možné držák uchytit pomocí čelistí na řídítka. Držáky na motorku jsou však mnohem stabilnější a vyrábí se s mnohem odolnějších materiálů. Důvodem je mnohem rychlejší jízda, kterou musí držák ustát. V tomto případě se tedy neriskovat nákupem levnějšího držáku na kolo a raději si připlatit za stabilnější kovový držák na motorku. Kromě možnosti nastavit velikost je možné držák na kolo i motorku uzamknout a ochránit tak před možným zcizením.

Držák na prst

Nejjednodušší konstrukci má pravděpodobně malý držák na prst, který se podobá prstenu. Tyto držáky najdete též pod označením POPSOCKET. Úkolem držáku se zajistit pohodlnější a bezpečný úchop. K mobilu držák připevníte díky lepící pásce, nebo pomocí magnetu. Samotný držák je otočný a umožní vám tak s telefonem dle libosti manipulovat.

Na ruku

Tyto držáky se též označují jako běžecká pouzdra a jak již název napovídá, jsou určena především sportovcův. Označení pouzdro je přesnější, protože mobilní telefon zpravidla umístíte do návleku, který ho ochrání před upadnutím i povětrnostními vlivy. Pouzdra jsou universální a umístit do nich můžete telefon každé velikosti. K ruce držák upevníte pomocí širokého přezkového popruhu. Pouzdro se postará o neomezené dotykové ovládání.

Kolem pasu

Další možnost, jak bezpečně nosit mobilní telefon na těle, nabízí pouzdro na mobil, které lze umístit okolo pasu. K dostání jsou nejen průhledná pouzdra, ale také klasické malé ledvinky. U těchto pouzder můžete mobilní telefon přichytit pomocí speciálního mechanismu, který umožňuje telefon zacvaknout nebo zasunout.

Materiál

Klasické držáky se vyrábí z kovu, plastu nebo v kombinaci obou materiálů. Bytelnější bývají především držáky na motorku, a kvalitní držák je vhodný i při jízdě na kole, zejména v případě, kdy budete jezdit náročnějším terénem. V autě si vystačíte s kvalitním plastovým držákem. Za velmi kvalitní lze považovat držáky vyrobené z polykarbonátu nebo TPU.

Držáky a pouzdra na tělo se vyrábí ze silikonu, polyuretanu, polykarbonátu, neoprenu, umělé nebo přírodní kůže. Mnohdy spíše narazíte na kombinaci několika materiálů. U výrobního materiálu u těchto pouzder se zaměřte i na způsob údržby. Pouzdro by mělo být ideálně možné jednoduše omývat nebo otírat mokrým hadříkem.

Značka

Co se týká výrobců, je výběr opravdu velký. Do auta můžete pořídit držák značky Esperanza, AlzaPower, FIXED, Baseus, SP Connect, PopSockets nebo Swissten. Mezi výrobce držáků na motorku nebo kolo patří Forever, Interphone, Shad nebo Ram Mounts. Na výrobu držáků na prst se specializuje PopSockets, iSaprio, TopQ nebo Hama. Pouzdro na ruku nebo kolem pasu vyrábí FIED, Forever, Roubal nebo Telone.

Cena

Cena držáků se pohybuje v rozmezí 300 – 1 500 Kč. Mezi levnější patří jednoduchá pouzdra na tělo, ale za méně než 500 Kč lze koupit i jednodušší držáky do auta. Držák na telefon vybírejte především s ohledem na kvalitu výrobního materiálu. Zde platí jednoduché pravidlo, čím je držák levnější, tím menší kvalitu lze očekávat od výrobního materiálu. Oblíbené držáky s bezdrátovým nabíjením koupíte od cca 600 Kč a více.

Porovnat ceny držáků na mobily

Otázky a odpovědi

Jaké další příslušenství slouží k uchycení mobilního telefonu?

Mobilní telefon lze používat i v kombinaci se stojánkem nebo stativem. Stativ využijí především ti, kteří si oblíbili focení selfie fotografií. Stativ však využijete i při pořizování jakýchkoliv fotografií. Stojánky jsou praktické při sledování videí, poslechu audioknih atd. Mnohé stojánky disponují i nabíječkou.

Jakým způsobem lze mobilní telefon v držáku nabíjet?

Dražší držáky zpravidla podporují bezdrátové napájení. Držákem lze však vybavit i mobilní telefon, který bezdrátové napájení nepodporuje. Zde přichází na řadu držáky podporující kabelové napájení.

Jaká funkce je u držáků nejžádanější?

Velmi oblíbené a zejména praktické jsou držáky vybavené automatickým otevíráním čelistí. Tyto čelisti využívají senzory, které reagují na pohyb ruky. Tuto funkci nabízí zejména držáky do auta. Praktická může být i možnost, odložit do držáku brýle, které někteří používají při řízení automobilu.

Závěr

Mobilní telefon je díky různým držákům opravdu mobilní. Telefon můžete bezpečně využívat při řízení automobilu, jízdě na motorce či kole, ale i při sportu. Díky držáku budou velmi komfortní i běžné situace, jako sledování videí nebo hraní her. V domácnosti se mohou hodit i praktické stojánky doplněné rychlonabíječkou. Při výběru držáku se zaměřte na výrobní materiál, způsob uchycení či způsob údržby.


Zdroje: www.alza.cz, www.televiznidrzaky.cz, www.promobily.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (45 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

4 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. MARNĚ HLEDAM DRŽAK MOBILU NA PRST !!! MAM PARKINSONA TOTIŽ SE MI TŘESOU RUCE A TEN DRŽAK BY MI POMOHL DRŽET MOBIL V RUCE JIŽ JEDEN MAM POTŘEBOVALA BYCH DALŠI NEBOT SE MI UKAZAL VELICE UŽITEČNY !!!A POTŘEBNY A JE TO :DRŽAK MOBILU NA RUKU S GUMIČKOU NA PRSTU : MUŽETE MI PROSÍM PORADIT KDE SE TO DA KOUPIT PŘEDEM VAM DĚKUJI PETRLOVA

  2. Používám mobil na kole již dlouho. Mám špatné zkušenosti s pouzdrem, který je chráněn průhlednou folií, protože jednak se v něm odráží sluneční světlo, takže zejména v letních slunečných dnech není na displej moc vidět, jednak sluneční světlo mobil přehřívá a působí tak, že přes tuto fólii nelze mobil dobře ovládat. Hledám. proto takové pouzdro, které na jedné straně v dešti a nepohodě zajistí ochranu mobilu, na druhé straně může fungovat i za letního slunečního světla.

  3. Mám držák mobilu Forefer, který používám, když jezdím na kole a drží skvěle. Rozhodně to nejsou vyhozené peníze.

  4. Dlouho jsem sháněl držák na mobil do auta, protože každý mi neustále padal a mobil v něm nedržel. Nakonec jsem sehnal vhodný model jen díky vašemu článku, na který jsem nečekaně při hledání narazil.

Přidat komentář

Recenzer
Logo